Ahmet Şafak

Ahmet Şafak Kimdir?

 

Ahmet Şafak, 1961 yılının İstanbul’da doğdu. Aslen Rizeli olan Ahmet Şafak altı kardeşin en küçüğüdür. Günümüzde hala konser ve etkinliklerde şarkılar söyleyen sanatçı, toplamda on iki albüm çıkarmıştır. Albümlerinden biri tamamen anonim türküler oluşmaktadır. Diğer albümlerinin ise söz ve müzikleri tamamen kendine aittir. İlk albümü “Yüreğim Yüreğinle” pek fazla tanınmadı. Ancak Şahin Özer Müzik etiketiyle 1999 da çıkardığı “Yalnız Kurt” isimli ikinci albümü ile oldukça büyük bir hayran kitlesine ulaşarak sanatını icra etmeye devam etmiştir.

 

Aynı zamanda bu albümün isim parçası olan “Yalnız Kurt” adlı şarkı sanatçının müzik hayatında ani bir yükseliş sağlamış ve kendini Türkiye’ye tanıtmasına yardımcı olmuştur. Yine söz-müziği kendine ait olan “Adam Gibi”, “Sarıkamış”, “Sevdalı Şehit”, “Kan Uykusu”, “Yüreğinle Gel”, “Habersiz Gitme”, “Unut Onu” gibi şarkıları ve “Gesi Bağları” yorumu da hayranları arasında oldukça popülerdir. Bu şarkıların bir kısmını 2008 yılında çıkardığı “Aranıyor” adlı albümünde yeniden yorumlamıştır. “Sarıkamış” isimli eseriyle 2005 yılı Kral Tv Müzik Ödülleri Özgün Müzik kategorisinde “En İyi Erkek Solist” ödülü almıştır. Türkiye’nin en çok konser veren sanatçılarından biridir ve bu konserlere katılım çok yoğun olmaktadır. Türkiye’nin her bölgesinde sayısız konserler veren sanatçı ayrıca Avrupa ve Türk ülkelerinde de konserler vermektedir. Azerbaycan Devlet Filarmoni salonunda konser veren ilk Anadolu Türkü olmuştur. 2007 yılında Bakü’de verdiği konserin tüm gelirlerini Azerbaycan ordusuna bağışlayarak “Fahri Ferman” ödülüne layık görülmüştür.

 

Ahmet Şafak, şarkıcı kişiliği yanı sıra söz yazarlığı, bestecilik, oyunculuk ve yazarlık yönleriyle de bilinmektedir. Sanatçının 10 adet yayınlanmış kitabı bulunmaktadır. Ayrıca televizyonda yayınlanan “Avcı”, “Rabia” ve “Kıyan Tepesi Efsaneleri” isimli yapımlarda da rol almıştır. Sanatçının kendine ait “Küsena Yayınları” isimli yayınevi ve bu yayınevinin alt şirketi olarak “Küsena Müzik” isimli iki şirketi bulunmaktadır.

 

Ahmet Şafak’ın Menajeri Kimdir?

Ahmet Şafak, günümüzde hala yurtiçi ve yurtdışında pek çok etkinlikte yer alarak konser vermeye devam etmektedir. Ahmet Şafak ile ilgili bilgilere, müsaitlik durumu ve etkinliklere katılımı gibi detaylara menajeri aracılığıyla veya Paradise Production aracılığıyla ulaşabilirsiniz.

× Whatsapp