Ahmet Aslan

Ahmet Aslan Kimdir?

 

Türk Halk Müziği sanatçısı Ahmet Aslan, Zaza asıllı olmasıyla birlikte Zazaca ve Türkçe halk şarkıları söylemektedir. Kendisine ait dört solo albümü bulunan Ahmet Aslan, kendisinin bulduğu gitar ve bağlamanın kombinasyonundan oluşan “ditar” ismini verdiği enstrümanı kullanmaktadır. Tunceli’nin Hozat ilçesinde doğan Ahmet Aslan, eğitimini İstanbul Teknik Üniversitesi Konservatuarında tamamlayıp, Almanya’ya yerleşmiştir. Rotterdam Müzik Akademisinde de lisans derecesinde Dünya Müziği üzerine eğitimini tamamlamıştır. İlk solo albümünü “Vax u Waxt (Rüzgar ve Zaman)” ismiyle çıkaran Ahmet Aslan, devamında “Meleklerin Dansi (Meleklerin Dansı)”, Na-Mükemmel (Imperfect) ve “Dornage Budala” albümlerini piyasaya sürmüştür.

 

 

Ahmet Aslan Konser Fiyatları

 

Ahmet Aslan, Avrupa ve Türkiye’de ki konserlerine ara vermeden devam etmektedir. Anadolu müziğini batı enstrümanlarıyla sergileyen Ahmet Aslan, halk müziklerini de sahnesinde sergilemektedir. Zazaca halk şarkılarının günümüzdeki öncülerinden birisi olan Ahmet Aslan’ın konser bileti fiyatları etkinliğin gerçekleştirildiği yer ve zamana göre değişkenlik göstermektedir. Festivallerde ve solo konserler düzenleyen Ahmet Aslan günümüzde halen birçok şehrimizde hız kesmeden konserlerine kalabalık dinleyici ortamıyla devam etmektedir.

 

 

Ahmet Aslan’ın Menajeri Kimdir?

 

Ahmet Aslan’ın konser bileti fiyatları, konser ve etkinlikler için müsait durumu gibi bilgiler için menajeri ile iletişime geçebilirsiniz. Ahmet Aslan dinleyicileri, konser ve etkinlikler hakkında ki bilgiler için sosyal medya hesaplarını edebilmektedir. Daha fazla detaylı bilgilere ulaşmak için Etiler’de bulunan Paradise Production ile iletişime geçebilirsiniz.

 

 

× Whatsapp