Ayben

Ayben Kimdir?

Türk Kadın rap sanatçısı Ayben Özçalkan, sahne adı olarak Ayben ismini kullanmaktadır. İstanbul’un Üsküdar ilçesinde 1982 yılında doğmuştur. Ayben, İlköğretimini babası Danyal Bey ve ağabeyi Ceza gibi Üsküdar’da bulunan İcadiye İlköğretim Okulu’nda; liseyi ise Üsküdar Cumhuriyet Lisesi’nde tamamladı. Lisans eğitimini Anadolu Üniversitesi’nin Açık öğretim fakültesinde işletme okuyup mezun olmuştur. Rap müzik ile  erken yaşta tanışan Ayben, ağabeyi Ceza sayesinde bu müziğin Türkçe yapılabileceğini görerek kendi şarkılarını yazmaya başladı. 1998 yılında ilk profesyonel stüdyo kaydını seslendirdi.

Bu onun ilk adımlarından biriydi. Ayben Nefret albümü öncesinde de sahne deneyimi yaşamıştı. Şu günlerde yeni bir albüm hazırlığı içinde olan Ayben, “Sensin O“ isimli ilk albümünü  2008 yılında çıkarmıştır. Bu albümde toplam 19 parça yer alıyor ve rapten, rocka kadar müzik türleri bulunmaktadır. Çıkardığı albümü çok beğenilen Ayben’in ikinci albümü ise “Başkan” ismiyle 2017 yılında çıkmıştır. Albümlerinin yanı sıra altı adet single’ı bulunan Ayben, son olarak 2020 yılında “Oyun Parkı” isimli single ile dinleyicilerine yeni parça çıkarmıştır.

Nefret: Meclis-i Ala İstanbul albümü öncesinde de sahne deneyimleri olan Ayben, solo albüm hazırlıklarını 2005’in başlarında tamamladı ve ilk albümünü Sensin O adıyla 15 Mayıs 2005’de müzikseverlerin beğenisine sundu. Ceza, Fuchs, Fuat Ergin ve Killa Hakan, Ayben’e ilk albümünde destek oldu. Toplamda 19 parçanın yer aldığı albümde rapten rocka uzanan farklı müzik türleri yer aldı.

 

Ayben Konser Fiyatları

 

Ayben, ağabeyi Ceza gibi konser ve festivallerde sahne almaya devam etmektedir. Rap severlerin vazgeçilmezi haline gelen Ayben konserleri yılın neredeyse tüm zamanında festivallerde devam etmektedir. Ayben konser fiyatları yer aldığı etkinliğin yer ve zamanına göre farklılık göstermektedir. Konser bileti fiyatları için etkinlik organizatörünün sayfalarını ziyaret edebilirsiniz.

 

Ayben’in Menajeri Kimdir?

 

Ünlü kadın rap sanatçısı Ayben’in menajeri ile iletişime geçerek festival katılımları, konserler ve etkinlikler için müsaitlik durumunu ve program yoğunluğuyla ilgili bilgileri alabilirsiniz. Ayben’in menajerine Etiler’de bulunan Paradise Production ile iletişime geçerek ulaşabilir ve detaylı bilgilere kolaylıkla öğrenebilirsiniz.

× Whatsapp