Belediye konserleri

 

Belediye Konserleri

Her ilin kendine ait kültürel bir kutlama günü bulunmaktadır. Bu günlerde festivaller düzenlenmektedir. Genellikle bahar ve yaz aylarında belediyeler tarafından açık hava konserleri düzenlenmektedir.  Konserler tek başına bir etkinlik olarak düzenlenebilirken aynı zamanda bir festival içerisinde de yer verilebilmektedir. Bu gibi festivallerin tüm plan programını belediyeler yürütebilmektedir. Her yıl insanların ilgisini çekecek, merak uyandıracak yeniliklerle düzenlenmektedir. Belediyelerin yaptığı bu tür organizasyonlar genellikle belediyeler ait stadyumlarda kongre merkezlerinde ve çeşitli salonlarda gerçekleşmektedir. Geniş bir alana kurulan sahne, ses sitemi ve ışıklandırma, ekibin kulis alanı vs. tüm ayrıntıları ile belediyeler tarafından planlanıp düşünülür. Bahar veya yaz aylarında düzenlenen konserler genellikle açık alanlarda yapılırken sonbahar ve kış aylarında düzenlenen konserler kapalı alanlarda yapılabilmektedir

Belediye Kültür Etkinlikleri

Belediyeler her yıl düzenli olarak çeşitli etkinlikler düzenlemektedir. Bunlar özel gün etkinlikleri, yöresel etkinlikler olabilmektedir. Özel gün etkinliklerinde 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, 30 Ağustos Zafer Bayramı gibi günler olup, yöresel etkinlikler daha çok belediyenin bulunduğu yöreye ait kültürel konular üzerine halkı bir araya getirmek adına hazırlanan faaliyetlerdir. Örneğin 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramında gençlere hitap edilirken,  30 Ağustos Zafer Bayramında genele hitap edilmektedir.  Bir diğer örnekte ise yöresel faaliyetlerde Karadeniz Bölgesi ile özdeşleşen Hamsi balığı, avlama dönemi başladığı zamanlarda Karadeniz bölgesindeki belediyeler tarafından Hamsi Festivali düzenlenirken, İstanbul’da Karadenizliler’in fazla olduğu belediyeler tarafından da düzenlenebilmektedir. Bu festivaller çoğunlukla popüler sanatçılar ve yerel sanatçıların konserleri düzenlenerek desteklenmekte ve içerik bakımından zenginleştirilmektedir.

Belediye Etkinlikleri

Belediyelerin Kültür birimleri, kültürel, coğrafi ve sanatsal anlamda yurt içinde ve yurt dışında tanıtmak için kültürel organizasyonlardan yayımcılık faaliyetlerine müze işletmeciliğinden açık alan reklamcılığına, kültürel mekân işletmeciliğinden ulusal ve uluslararası konserler, tiyatro, sinema, fuar, anma programları, sergiler, konferanslar, söyleşiler, paneller ve şiir dinletilerine uzanan geniş bir yelpazede kültür ve sanat organizasyonları gerçekleştirir. Kültür merkezlerinde, açık hava alanlarında, sergi salonlarında kültür sanat programlarını hazırlamak ve organizasyonlar düzenlemek üzere belediyelerin bünyesinde Kültürel Etkinlikler Birimi bulunmaktadır. Bu tür etkinlikler düzenli aralıklarla ve programlı bir şekilde devam etmektedir. Belediyelere ait sosyal medya hesaplarından veya internet sitelerinden duyurulmaktadır.

Büyükşehir Belediyesi Etkinlikleri

Büyükşehir Belediyeleri çerçevesinde kültürel ve sanatsal değerlerine duyarlı ve bu kadim değerleri yurt içinde ve yurt dışında tanıtmaya yönelik faaliyetlerine hız vermektedir. Büyükşehir Belediyeleri bütün bu sorumluluklarının bilinciyle hareket ederek, kültür şehirlerine hizmet etmektedir. Bu etkinlikler sayesinde şehirler sürekli bir canlılık içinde olur ve halkın da ücretsiz etkinliklere katılarak motive olması sağlanır.

 

Benzer İçerikler

 

Belediye Konserleri

Belediye Kültür Etkinlikleri

Büyük Şehir Konser Etkinlikleri

Ücretsiz Belediye Konserleri

Büyük Şehir Belediyesi Etkinlikleri

Belediye Etkinlikleri

belediye

Büyükşehir Belediyesi Konserleri

Büyükşehir belediye etkinlikleri, Belediye Konserleri, Ücretsiz belediye konserleri , Belediye Kültür etkinlikleri,