İkilem Rüzgârı Esmeye Devam Ediyor

İkilem Rüzgârı Esmeye Devam Ediyor

“Bir Sebebi Var” “Bu Saatten Sonra” “Kaybolurum Gülüşünde” gibi son dönemin en çok dinlenen şarkılarına imza atan popüler gruplardan İkilem, İstanbul’daki “Blind” sahnesinde sevenleriyle buluştu.

İkilem ve hayranları grubun sevilen parçalarını hep bir ağızdan söyleyerek temposu bir dakika bile düşmeyen konsere imza attı.

Sevilen grup yakın zamanda yeni bir şarkıyı daha sevenleriyle buluşturacağının da müjdesini verdi.

 

ikilem

 

İKİLEM KİMDİR?

Son dönemin en popüler gruplarından biri olan ve şarkılarıyla müzik listelerinde sıkça en başta gördüğümüz İkilem grubunun hikâyesi oldukça merak ediliyor.

Müzikal kariyerleri 2010’lu yıllarda başlayan Serhat Karan ve Uğur Ateş; söz, müzik ve düzenlemeleri kendilerine ait olan şarkılarını “İkilem” adı altında, 2019 yılında yayımlamaya başladı. Sözü ve müziği Serhat Karan’a ait “Bir Sebebi Var”ın düzenlemesi de Uğur Ateş tarafından yapıldı. İkilem, bir diğer şarkısı “Bir Sebebi Var”ı: “Günümüz dünyasında insanlar, hayatı boyunca mücadele ve koşuşturma içinde savrulmaktadır. Bu savrulmalar; bazen insani duyguların bile ıskalanmasına ve geriye dönüp bakıldığında pişmanlıklar yaşanmasına sebep oluyor. Şarkıda her ne kadar bu durumlardan dert yanılsa da insanın tekrar hayata tutunabilme savaşı mizahi bir dille anlatılıyor.” diye anlattı.

İkilem, “Bir Sebebi Var” isimli şarkıları ile listelere girip çıkış yapmayı başardı. 2015 yılında ilk bestelerini yapmaya başlayan grup kendilerine ait olan şarkılarını ilk kez “İkilem” ismiyle, 2019 senesinde yayımladı. İkilem, “Nokta” adlı besteleriyle Hollywood Music In Media ödüllerinde de birinci olarak isimlerini dünyaya duyurmayı başardı.

Verdikleri bir röportajda “Konservatuvar yıllarından içinde bulunduğumuz bugünlere kadar bize, ‘yapamazsın, başaramazsın, o işler öyle olmuyor’ hatta bir adım daha ileri giderek ‘siz bu işleri bırakın’ diyen insanlar da oldu. Bu işleri yapmak isteyen başka arkadaşlarımız da benzer durumlarla karşılaşabilirler. Onlara tavsiyemiz asla vazgeçmemeleridir.” ifadelerini kullandı.

 

 

 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

× Whatsapp