Kış Konserleri

kış konserleri

Kış Konserleri

Kış konserleri nerelerde konser verilir sorusunu soran herkesin bulduğu cevaplar farklı. Daha çok kapalı mekânlar tercih edilse de bazı yerlerde açık alanlar da konser mekânı olarak kullanılabiliyor. Spor salonları, kapalı sahneler, kayak merkezlerindeki oteller ve daha nice yerler organizasyon şirketlerinin şarkıcılar için konser yeri olarak belirlediği mekânlar arasında. Şarkıcıların anlaşmalarına bağlı olarak konser mekânı da farklılık gösteriyor. Ancak kış aylarının vazgeçilmez mekânlarından bazıları kapalı sahneler olduğu gibi kayak merkezleri de bu aylarda tercih edilen diğer yerlerden oluyor. Club, restoran ve eğlence mekânları her mevsim olduğu gibi kış aylarında da yine konser vermek isteyen şarkıcıların tercih ettiği yerlerden biri olarak bulunuyor. Kış aylarında konser vermek üzere anlaşma sağlayan şarkıcılar kitlesinin büyüklüğüne göre bu mekânlardan birini de seçebilirler. Menajerinin yönlendirmesi sonucu konser mekânına karar vermek daha doğru olacaktır. Menajerin yaptığı işler arasında tabii ki konser alanına karar vermek de yer alıyor. İyi bir menajer şarkıcıya konser mekânı seçimi için de yol gösterici olmalıdır.

Sadece menajer ve şarkıcılar değil organizasyon şirketleri de kış aylarında yukarıda belirtildiği gibi kapalı ve kayak merkezi, club, eğlence mekânlarını konser yeri olarak tercih ediyor. Güvenliğin de en üst düzeyde olduğu bu yerlerde konser kış aylarının en iyi eğlencesini kitlelere sunuyor. Kalabalık ve hareketlilik olduğundan bu yerlerde ısıtma sistemi kullanılmıyor. Ancak içecek ve yiyecek kolay ulaşılır yerlerde bulunuyor ki davetlilerin saatlerce bekleyeceği alanda mağdur olmasının önüne geçiliyor. Güzel bir sahne performansı ile şarkıcının en popüler şarkıları birleştiğinde güzel bir konser anısı kalıyor geriye.

 

kış festival

Kış aylarında tercih edilen konser alanlarında en çok dikkat edilen husus ise satılan konser bileti ile mekânın uyum sağlaması oluyor. Birbiriyle uyum sağlayan bu iki unsur çok önemli iki detay aslında. Çok fazla bilet satımı gerçekleşirse mekân bunu kaldıramaz ve konser bir izdihama dönüşebilir. Aynı şekilde çok büyük bir yer için az bilet satılırsa yine büyük zarar edilebilir. Bu sebeple şarkıcılar kış konserlerinde organizasyon firmalarının tavsiyeleriyle hareket edebilirler. Bu sayede mekân ve bilet uyumu yanı sıra diğer detaylar da göz önüne alınarak organizasyon şirketinin profesyonel ekibiyle beraber yürütüldüğü takdirde daha iyi bir iş çıkacaktır ortaya.

Kış konserlerinde karşımıza çıkan en önemli yerlerden biri de yılbaşı konserleri oluyor. Yılbaşı konserlerinden şarkıcılar en iyi performanslarını göstererek unutulmaz sahne deneyimlerini sunabiliyorlar. Çünkü yurdun her yerinde eğlenmeye hazır binlerce insan bulunuyor yılbaşı konserlerini de büyük merakla bekliyor. Şarkıcılar için en iyi performanslarını gösterme sırası kış konseri olarak yılbaşında geliyor. Bu konserlerde herkes şarkıcıların zaten var olan kitlesine katılabilir ya da şarkıcı farklı kitlelere ulaşabilir. Bu sebeple yılbaşı konserlerin kışın konser vermek isteyen şarkıcılar için en önemli zamandır. Bu sürede mutlaka iyi bir organizasyon firmasıyla anlaşarak güzel bir konser vermek için hazırlıklar yapılmalıdır. Yılbaşı konserlerinde dış mekânlar kullanılıyorsa ekipmanların zarar görmemesi için büyük özen gösterilmelidir.

Yılbaşı konserlerinde de dış mekân tercihleri olabilir bu tercihlerde ses sistemleri ve ışık sistemleri yağmur, kar gibi olaylara maruz bırakılmamalıdır. Aynı zamanda seyirciler için de yağmur yağması ihtimaline karşı gerekli önemler alınmalıdır.

 

konser

Kış konserlerinde en çok tercih edilen yerlerden biri de kayak merkezleridir. Kış turizmi potansiyeli burada olgunlaştığından şarkıcılar için kitlelerini en iyi bulabilecekleri yerler kayak merkezleri olmaktadır. Kayak merkezlerindeki otellerin büyük konser alanları muhteşem konserler vermek için en iyi yerlerden olabilir. Yine organizasyon şirketlerinin planlaması sonucu konser hazırlığı yapılmaktadır ve kayak merkezlerinde konser organizasyonu diğer konser hazırlıklarından farklı olarak devam etmektedir. Bu detaylara hâkim olan organizasyon şirketleriyle çalışmak daha iyi bir seçim olacaktır. Şarkıcının konser boyunca teknik arıza olmadan performansını göstermesi çok büyük önem arz eder. Bu sebeple kayak merkezleri gibi düşük sıcaklığın olduğu yerlerde mutlaka organizasyon şirketleri de ekipmanların sağlam olduğundan, zarar görmediğinden emin olmalıdır. Bu detaylar ne kadar gözetilirse kayak merkezindeki otelin davetlileri de o derecede güzel bir konser izleme, eğlenme fırsatı yakalayabilirler.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

× Whatsapp