Kurumsal Etkinlikler

kurumsal etkinlik

Kurumsal Etkinlikler

Çalışanların motivasyonunu yükseltmek ve şirket içinde bağı güçlendirmek için yapılan organizasyonlara kurumsal etkinlik denilmektedir. Çalışanların çalışma motivasyonunu desteklemek amacı taşıyan bu etkinlikler şirketin bütçesi doğrultusunda organize edilir. Çalışan sayısının önemli olduğu bu organizasyonlarda farklı etkinlikler yapılmaktadır. Eğlence odaklı olan organizasyonda mekân olarak şirketin müsait alanı seçilebileceği gibi dışarıda bir mekân da tercih edilebilir. Kurumsal etkinlik amacı eğlenmek ve çalışanları motive etmek olduğundan mutlaka DJ ya da şarkıcı ile etkinlik desteklenmektedir. Organizasyonun içeriğini en iyi belirleyecek şirket olduğu gibi organizasyon şirketi de bu anlamda yol gösterici olabilir. Farklı etkinlik fikirlerini ve mekânlarını öneri olarak şirkete sunabilir. Öncelik çalışanların motive edilmesi olduğundan şirket bunu öncelik tutarak organizasyon şirketi ile beraber planlama yapabilir ve konserde yer alacak DJ ya da şarkıcıya karar verebilir.

Organizasyon şirketleri en iyi planı yaparak şirketin tüm çalışanları için özel olacak bu günü tasarlamalıdır. En iyi şekilde bir plan oluşturulmalı ve çalışanlar için her şey tüm detayına kadar düşünülmelidir. Çalışanların motivasyonunu arttırarak üretkenliğini de destekleyen kurumsal etkinlik gecesinde eğlence en üst düzeyde olmalıdır. Bununla beraber ikram edilecek yiyecek içeceklerde de hiç aksama olmamalı ya da minimum düzeyde aksama ile servis amaçlanmalıdır. Tüm bu detayların planlanması ve çalışanların belirlenmesi konusunda organizasyon şirketi ilgilenmektedir.

Kurumsal Etkinlikler Neden Yapılır?

Kurumsal etkinliklerin en temel amacı çalışanlara motivasyon sağlamak ve üretkenliğini arttırmak olsa da bunun yanı sıra başka sebeplerle de kurumsal etkinlikler düzenlenebiliyor. Şirket bilinirliğini arttırmak için kurumsal etkinlik düzenlenebilir. Fuar, konferans ya da ürün lansmanları şirketin tanıtımı için etkinliklerle herkesi bir araya toplayacak en iyi fırsatlardır. İkinci bir neden ise çalışanlar arasında bağı güçlendirmek için yapılmasıdır. Çalışanların şirkete olan bağı da böylece güçlenir. Çalışanın aidiyet duygusunu geliştirebilmek için çok iyi düşünülmüş bir etkinlikten daha iyi bir alternatif olamaz. Çalışanlar kendini ait hissettiği sürece şirketine de bağlı kalmaya devam edecektir. İş motivasyonunu da etkileyeceği için başarı yüzdesi de böylece artacaktır. Şirket içerisinde terfi eden çalışanların kutlamasını yapmak için de kurumsal etkinlikler tercih edilebilir. Böyle diğer çalışanlar için de terfi etmek aynı ölçüde önemli olacaktır.

kurumsal gece

Kurumsal Etkinlikler Nerede Yapılır?

Kurumsal etkinlikler için tercih edilecek mekânlar genel olarak şirketlerin büyük salonları olsa da etkinlik amacına göre mekân değişiklik gösterebilir. Şirket içerisinde birlikteliği arttırmak için bir yemek düşünülebilir ya da gezi, piknik, tatil, konser, tiyatro gibi seçeneklerde kullanılabilir. Eğlence mekânları kapatılabilir ya da restoranın bir bölümü şirket için özel olarak ayrılabilir. Bir konserin en ön kısmı ayrılabilir ya da tiyatro biletleri ayırtılabilir. Şirket kurumsal etkinliğini hangi amaçla yapıyorsa ona göre farklılık gösterecek olan bir mekân seçilebilir. Herhangi bir gezi rotası tercih edilebilirse mekân olarak bu turistik gezi noktası tercih edilecektir. Aynı zamanda ulaşım ve konaklama gibi tüm organizasyonları şirket organizasyon firmasına devredecek ve organizasyon firması da en profesyonel ekibiyle tüm ayarlamaları yapacaktır. Piknik gibi bir aktivite düşünüldüğünde yine tüm detaylar organizasyon şirketinin planlaması dâhilinde olacaktır.

Kurumsal etkinliklerin yapılacağı mekânlar yukarıda belirttiğimiz gibi etkinliğin amacına göre değişkenlik gösterebilir. Sadece amaç belirlenirse mekân ayarlamak da o derecede kolay olacaktır.

Kurumsal Etkinliklere Hangi Şarkıcılar Gelir?

Kurumsal etkinliklere daha çok DJ’ler davet edilse de eğlencenin en üst seviyeye çıktığı pop şarkıcıları da bu etkinliklerde yerini alıyor. Birbirinden başarılı pop sanatçıları kurumsal etkinliklerde yerini alıyor. Bunun yanı sıra istenilen şarkıcının daveti ve konser vermesiyle ilgili tüm detayları organizasyon firmaları planlıyor.

Kurumsal Yılbaşı Etkinlikleri

Kurumsal yılbaşı etkinlikleri yine şirket içerisinde bağlılıkları arttıracak en güzel aktivitelerden biridir. Yılbaşı gecesi ya da yılbaşına bir hafta kala herhangi bir günün akşamında yapılacak davetle şirket çalışanları için yılın tüm yorgunluğunu atacakları güzel bir eğlence gecesi düzenlenebilir. Yılbaşı etkinliklerinde DJ ya da pop şarkıcıları eşlik ederek muhteşem bir etkinlik olmasını sağlarlar. Mekân olarak genelde bir club ya da eğlence mekânı tercih edilse de şirketin tüm çalışanlarının sığabileceği kadar salonları mevcut ise bu etkinlikler şirket içerisinde de gerçekleştirilebilir.

 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

× Whatsapp