Otel Konserleri Nasıl Hazırlanır?

otel konseri

Otel Konserleri Nasıl Hazırlanır?

Türkiye’nin her yerinde otel konserleri düzenleniyor. Birbirinden ünlü şarkıcılar konserlerini turistik yerlerdeki otellerin dev salonlarında ya da açık hava alanlarda veriyor. Şarkıcılar, muhteşem hazırlık aşamalarının ardından misafirlere unutulmaz bir sahne şovu sunuyorlar. Tabii ki bu kadar büyük ve güzel bir konseri en iyi şekilde profesyonel organizasyon şirketleri tasarlıyor. Bu şirketler, bütün hazırlık aşamaları ve davetlilerin ağırlanmasıyla bizzat ilgilenerek oteldeki konser organizasyonunu en iyi şekilde düzenliyor. Organizasyon şirketleri arasında bu denli büyük otel konserlerini düzenleyecek profesyonelliğe sahip olanlar tercih edilmeli.

Oteller kurumsal şirketler olduğundan misafirlerin ağırlanması ve konserlerin en iyi şekilde yapılması gerekiyor. Bu profesyonelliğe uygun organizasyon şirketleri ekipleriyle beraber planlamayı yapar. Otellerdeki konserlerin hazırlık aşamalarından biri tabii ki alanın en iyi şekilde dizayn edilmesi olmalıdır. Organizasyon şirketi konser verecek olan şarkıcının otele ulaşımını ve ağırlanmasını da en iyi şekilde yapmalıdır. Bu detaylar ile ilgilenen ekibin yanı sıra bir de sahne ve davetlilerin toplanacağı alanın organizasyonu için çalışan ekip vardır. Bu ekip de konser saatinde davetlilerin alana gelişi için ayrı bir hazırlık yapar. Konserlerde bir diğer hazırlık aşaması ise kesinlikle reklam çalışmasıdır. Reklam çalışması da en önemli aşamalardan biridir ve iyi yönetilmesi gerekmektedir. Profesyonel kişilerce yönetilen reklam çalışmaları sayesinde şarkıcının konser biletleri de daha büyük kitlelere ulaşır. Konser günü geldiğinde ise daha büyük kitlelere şarkılarını söylemenin keyfi bir başka olacaktır.

Otel Konseri Vermek İçin Çalışmalar

Bir şarkıcı otelde konser vermek istiyorsa mutlaka bir organizasyon şirketiyle anlaşmalıdır. Bütün detayları en iyi şekilde düşünebilecek iyi bir organizasyon şirketi konserin hatasız olarak gerçekleşmesini sağlar. Bunun yanı sıra menajer de organizasyon şirketleri ile anlaşarak güzel bir otel konseri ayarlayabilir. Şarkıcıların kış aylarında konser verdiği yerlerin başında oteller gelmektedir. Bu sebeple kış aylarında bazen de yaz aylarında organizasyon şirketlerinin konser çalışmalarına odaklanmak gerekir. Otelinde konser vermek isteyen büyük firma sahipleri de organizasyon şirketleriyle anlaşma sağlar. Misafirleri daha iyi ağırlamak için yapılan etkinliklerde de konserler birinci sırada gelir. Kış aylarında kar merkezi otelleri mutlaka konserlerle ve etkinliklerle dolu dolu günler geçirir. Her akşam bir etkinlik ve konser mutlaka verilir. Özellikle yılbaşı gecesi otel konserleri de yoğun şekilde çalışmaya başlar. Bütün organizasyonu başından sonuna yöneten profesyonel firmalar bulunur. Oteller çalışanlarını konser ve hazırlık aşamaları için meşgul etmek istemez. Bu sebeple organizasyon şirketlerinin profesyonel çalışanlarıyla anlaşarak ekibin çalışma anlayışın bırakır. Şarkıcılar için en iyi seçimlerden olan otel konserleri kış aylarında kitlelere ulaşabilecek eni iyi yol olabilir. Menajerler bağlantılarını kullanarak ve anlaşmaları en iyi kazançlı şekilde ayarlayarak şarkıcılara konser çalışması yaptırabilirler.

Otel Konseri Hazırlık Aşamaları

Otel konserlerinde en önemli hazırlık aşaması tabii ki reklamdır. İyi bir reklam çalışması yaparak konser tarihinin de iyi belirlenmesi gerekmektedir. Tarih özel gün ve tatillere denk geldiğinde katılım da bir hayli fazla olacaktır. Menajerlerin organizasyon şirketleriyle baştan konuşarak ayarlayacağı gün ve tarih konsere katılımı belirleyecektir. Konser tarihi belirlendikten sonra bütün hazırlık reklam çalışmasına yöneltilebilir. Reklam çalışmaları sosyal medya ve afişlerle desteklenerek misafirlerin ilgisi çekilir.

Otel konserlerinde hazırlık aşamasının bir diğer ayağı ise kesinlikle ses ve ışık sisteminin en iyi şekilde kurulmasıdır. Ses sistemi sahneye en iyi şekilde kurulmalı ve olabilecek kaza sorununa yol açmamalıdır. Bu detaylara en üst düzeyde dikkat edilmelidir. Konserin en iyi şekilde geçmesi için ses sisteminin de en iyi şekilde yerleştirilmesi gerekmektedir. Bu detaylara dikkat ederek ses sistemi kurulumu yapılabilir. Aynı şartlar ışık sisteminin de yerleştirilmesi için geçerlidir. Işık ve ses birlikte iyi bir konser performansını ortaya çıkartır. Bu sebeple uyumlu şekilde güzel bir sahne ışıklandırması yerleştirilmelidir Bütün bu detaylar organizasyon şirketinin çalışması dahilinde profesyonel kişiler tarafından yapılmalıdır. Otel konserlerinde hazırlık aşamaları bu şekilde sıralanabilir. Her aşama büyük önem taşıdığı gibi büyük bir ekip çalışması da gerektirmektedir. İyi bir organizasyon firması büyük ve profesyonel ekip ile beraber güzel bir otel konseri çalışması ortaya çıkartabilir. Bütün konser başından sonuna bir ekip çalışmasıdır.

 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

× Whatsapp