Aleyna Tilki

Aleyna Tilki Kimdir?

İsmini ilk kez Yetenek Sizsiniz Türkiye yarışmasında duymuş olduğumuz Aleyna Tilki, 2000 yılında Konya’da dünyaya gelmiştir. Emrah Karaduman aracılığıyla 2016 yılında “Cevapsız Çınlama” isimli şarkıyla da tüm Türkiye’ye kendisini ilk kez tanıtmıştır. Şarkıcılık kariyerinde ilk şarkısıyla yakaladığı bu başarıyı Yıldız Tilbe’nin “Yıldızlı Şarkılar” albümünde bulunan “Yalnız Çiçek” şarkısını tekrar seslendirerek bir klip yayınlamıştır. Şarkıcılık kariyerine başladığı günden itibaren piyasaya sürdüğü bütün şarkılar kısa süre içerisinde milyonlar tarafından dinlenirken, Aleyna Tilki dizi ve reklamlarda da rol almaya başladı. “Nasılsın Aşkta” şarkısı ile Cornetto’nun reklam filminde oynamıştır. 2021 yılında rol arkadaşı Ceman Can Canseven ile başrolü paylaşarak “İşte Bu Benim Masalım” dizisinde Aleyna karakterini canlandırmıştır.

 

Kısa sürede büyük başarı yakalayan Aleyna Tilki, 2019 yılında dünyanın en büyük müzik yapım şirketlerinden birisi Warner Music Group ile anlaşmıştır. Anlaşma sonucunda bir İngilizce albüm ve dört single çıkaracağı belirlenmiştir. Aleyna Tilki’nin yapmış olduğu bu anlaşma ile Warner Music şirketiyle birlikte çalışan ilk Türk şarkıcı olmuştur.

 

Şarkıcılık kariyerinde ki başarıları, şarkılarının kısa sürede milyonlar tarafından dinlenmesi ve klipleri Youtube üzerinde en çok izlenen klipler arasına girmesiyle birlikte çeşitli ödül törenlerinde de genç yaşında adaylıklar ve ödüllerin sahibi olmuştur. 2017 yılında Türkiye’nin en prestijli ödül törenlerinden birisi olan Altın Kelebek ödüllerinde “yılın en iyi çıkış yapan sanatçısı” ödülünün sahibi olmuştur. 2018 yılında aynı ödül töreninde “en iyi pop müzik kadın” ödülünü almıştır. 2020 ve 2021 yıllarında ise en iyi kadın şarkıcı kategorilerinde adaylıkları bulunmaktadır.

 

 

Aleyna Tilki Konser Bileti Fiyatları

Aleyna Tilki, çıkış yaptığı ilk günden beri milyonlar tarafından sevilmektedir. Şarkılarını birçok konser, festival, etkinlik ve televizyon programında seslendirmektedir. Aleyna Tilki’nin konser fiyatları sahne alacağı konser alanı ve zamanına göre değişkenlik göstermektedir.

Aleyna Tilki’nin Menajeri Kimdir?

 

Aleyna Tilki, yoğun bir konser ve etkinlik programına sahip olmasından dolayı program ve iletişimleri menajeri ilk gerçekleştirilmektedir. Aleyna Tilki’nin menajerine ulaşmak için sosyal medya mecralarından veya Paradise Production ile iletişime geçerek detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz.

× Whatsapp