Türk Lirası ile Arjantin’de Ziyaret Edebileceğiniz Festivaller

Arjantin (1 Arjantin Pesosu: 0,10 Türk Lirası)

Gualeguaychu Karnavalı

https://rotalatinamerika.wordpress.com/2010/03/16/sehir-hayati-ve-karnaval/

 

Arjantin Gualeguaychu Karnavalı, Arjantin’in en büyük festivallerinden ve etkinliklerinden biridir. Karnaval, Şarap Tanrısı Bacchus’a ibadet etmek için sunulan pagan ritüellerinden kaynaklanmaktadır. Gualeguaychu Karnavalı ocak ayından başlar ve mart ayının başına kadar sürer. Kutlamada, yerel topluluklar sokakları dans, müzik, ışık, yemek ve muhteşem geçit törenleriyle aydınlatmaktadır. Yerliler festival için aylarca hazırlık yapmaktadırlar. Kutlamalar ülke genelinde yapılsa da en büyük etkinlikler Arjantin Gualeguaychu’da düzenlenmektedir, dolayısıyla festival adını bu şehirden almaktadır.

Buenos Aires Caz Festivali

https://www.carnifest.com/buenos-aires-international-jazz-festival/

2002 yılından bu yana her yıl kasım ayında düzenlenen Arjantin Buenos Aires Caz Festivali için Buenos Aires’te yirmi üçten fazla mekân kurulmaktadır. Şehir swing ve Nuevo tango, klasik bebop, gypsy jazz, klezmer ve caz gibi türler tarafından düzenlenen festivalde caz füzyonu kutlanmaktadır. Kentin dört bir yanında düzenlenen konserler, binlerce insanı ülkenin kültürünü ve müziğini yaşamaya davet eden açık hava mekânlarını içermektedir. Caz festivali, kısmen 1960’lar ve 70’ler boyunca Arjantin‘in kentlerinde akşam yemeğinden sonra düzenlenen kafe konserlerinden ilham almaktadır.

Oktoberfest, Ulusal Bira Festivali

https://www.lonelyplanet.com/articles/the-big-cheers-oktoberfest-for-first-timers

Arjantin’deki Oktoberfest veya Ulusal Bira Festivali, ekim ayında 1963’ten beri kutlanmaktadır. Binlerce turist, festival için özel olarak tasarlanmış bir mekân olan Villa General Belgrano’daki Bira Köyü’ne kutlanmaktadır. Festival 11 gün sürmekte ve Almanya’da ortaya çıkan bir pagan ritüeli olan Oktoberfest’i anmaktadır. Hem ulusal hem de uluslararası bira markaları, ürünlerinin birçok stantta tanıtıldığı ve satıldığı festivalde yer alıyor. Bazen şenlikler, toplulukların rengarenk kostümleriyle geçit töreni yaptığı şehre taşınmaktadır. Bira fıçılarından direkt olarak bira tüketmenin şans getirildiğine inanılmaktadır.

Vendimia, Üzüm Hasadı Ulusal Festivali

https://www.volemos.com.ar/blog/fiesta-de-la-vendimia/

Her yıl mart ayında Mendoza City’de şarap endüstrisi kutlaması yapılır ve dünyanın her yerinden turistleri şehre çekmektedir. Vendimia 1930’lardan beri kutlanmaktadır. Hasat mevsiminden sonra tonlarca üzüm toplanıyor ve festival süresince turistler meyvelerin şaraba dönüştüğüne tanık olmaktadır. Yerel şarap turları, bölgeye dağılmış olan bira fabrikalarında turistleri şarap tadımına götürmektedir. Aynı zamanda harika yemekler, muhteşem geçit törenleri ve müzik konserleri de bulunmaktadır.

Buenos Aires Tango Festivali

https://www.denomades.com/blog/mejores-boliches-para-ver-y-bailar-tango-en-buenos-aires/

Festival, ulusal ve uluslararası tango hareketlerinin büyümesine yardımcı olma girişimi olarak ortaya çıkmıştır. 1800’lerden beri şehrin mahalleleri Gaucho, Avrupa ve Afrika etkilerinden büyük ölçüde etkilenmiş ve sonuç olarak tangonun yükselişine yol açmıştır. Her yıl hafta ortasından ağustos sonuna kadar geleneksel mahallelerde ve kafelerde tango müziği çalınmaktadır. 600 binden fazla kişi, dünya tango şampiyonasına katılmak veya tanık olmak için şehre akın etmektedir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

× Whatsapp