Türkiye’nin En Büyük 10 Konseri

TÜRKİYE’DEKİ EN BÜYÜK KONSERLER

Ülkemize geride bıraktığımız yıllarda oldukça önemli müzisyenler ayak basmış bulunmaktadır. Bu yazımızda en popüler konserleri sıralamaya çalışacağız.

konser

 

10- Linkin Park

Linkin Park

Ünlü rock grubu 1996 yılında kuruldu. Ülkemize geliş yılı ise 2009 olmaktadır. İstanbul’daki konser Linkin Park sevenler için bulunmaz bir fırsattı ve alan adeta dolup taştı.

 

9- Iron Maiden

Iron Maiden

Ünlü metal grubu Iron Maiden, 1998 yılında İstanbul şehrimizde konser gerçekleştirdi. Bu konsere gelenler kelimenin tam anlamıyla çoşku sınırlarını dibine kadar yaşadı.

 

8- Spice Girls

Spice Girls

1990’lı yılları adeta kasıp kavuran ünlü pop grubu Spice Girls, 1997 yılında ülkemizde dev bir konsere imza atmış ve binlerce kişiyi eğlendirmiştir.

 

7- Elton John

Elton John

Elton, 1993 yılında İzmir’de oldukça popüler bir konser vermiştir. Sanatçı aynı zamanda ülkemizin farklı şehirlerini de dolaşmıştır.

 

6- Bonjovi

Bonjovi

1993 Yılındaki Bonjovi konseri yapısı itibariyle listemizde altıncı sıraya yerleşmiş durumda.

 

5- Sting

Sting

Sting, İzmir ve İstanbul’da oldukça büyük konserlere imza attı. Geliş yılı ise 1993 olmaktadır.

 

4- Guns N’ Roses

Guns N' Roses

Los Angeles’ta kurulan dev Rock grubu Guns, 1993 yılında İstanbul’daki takipçileri ile buluştu. Bu konsere Türkiye’nin dört bir tarafından da kişiler gelmiştir.

 

3- Madonna

Madonna dediğimizde onu tanımayan insan sayısı bir hayli az olmakta. Ünlü yıldız 93 yılında İstanbul halkını oldukça uzun süreler hatırda kalacak şekilde çoşturdu. Bu konser Dünya basınında da kendine yer buldu.

 

2- Metallica

Metal müzik denildiği zaman on kişiden dokuzunun aklına Metallica grubu gelir. Bu dev metal grubu, 1993 senesinde Beşiktaş’ın eski stadında dev bir konser yaptı. Sevenleri ise stadyumu tabiri caiz ise adeta yerinden oynattı. Bugün birçok kişi halen bu konseri hatırlamaktadır.

 

1- Michael Jackson

1993 yılının en büyük olaylarından biri şüphesiz Jackson’ın ülkemize gelmesidir. Ünlü yıldızın İstanbul konseri hiç şüphesiz listemizin en iyisi olmakta. Michael Jackson hayata gözlerini kapattı ancak günümüzde halâ popüler bir ikon.

 

 

Yazımızda Ülkemiz sınırlarında gerçekleşen en büyük konserleri derlemeye çalıştık. Bu gibi birçok önemli yazıyı sitemizin arşivlerinde bulmanız mümkün olacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir