Yükselen Menajerler

menajer

Yükselen Menajerler

Sanatçı menajerleri son zamanlarda çok önemli görevler üstlenmeye başladı.  Mesleğin zorlukları bir yana dursun sanatçıların kariyer yönetiminde menajerlerin bağlantıları ve değerli tanışları da büyük önem arz ediyor.

Bir sanatçı için çok önemli bir seçim olan menajer, kendi kariyer yönetimini de çok iyi yapmalı. Menajerler, sadece kariyer değil aynı zamanda müzik prodüksiyon işlerinin de yürütülmesinde önemli görevler üstlenmelidir. Bu sebeple bir projenin başarısı ekip kadar aynı zamanda menajere de bağlıdır.

Değerli bağlantılarını kullanabilen menajerler sanatçı için iyi bir organizasyon da oluşturabilir. Bir proje yönetiminde tüm detaylar başarıya giden yol için çok önemli. Ancak en önemli olan madde ise yukarıda bahsettiğimiz gibi sektördeki önemli bağlantılardır. Aynı zamanda menajerin bağlı olduğu prodüksiyon şirketinin de referansları bu ölçüde büyük önem taşır. Yükselen menajerler kariyerindeki yükselişini şüphesiz ki şimdiye kadar yaptığı işleriyle sağlar. Referanslar önem taşıdığı için bunların dikkate alınması gerekmektedir. Müzik ve diğer prodüksiyon işlerinde menajerlerin bağlantıları, bilgi birikim ve tecrübesi de büyük önem arz eder.

Son zamanların trendlerini yakından takip ederek sektördeki yerini koruyan çok az menajer bulunmaktadır. Popüler kültürün hızla değiştiği dünyada trendleri yakından takip etmek büyük meziyet sayılır. Birçok menajer ve prodüksiyon şirketi de bu hıza yetişemediğinden yok olup gider. Yok olmadan referanslarına her geçen gün yenisini ekleyen çok az menajer ve prodüksiyon şirketi bulunuyor.  Bunlardan biri de Esat Kaba. Paradise Production kurucusu Esat Kaba 20 yılı aşkın süredir yüzlerce etkinliği başarılı şekilde organize etmeyi sürdürüyor. Tercih edilen bir organizasyon şirketi olan Paradise Production yükselen menajeri ile sanatçıların da kariyerindeki yükselmeyi iyi derecede sağlıyor. Sahne, ses, ışık gibi detayların yanı sıra reklam ve tanıtım işlerinde de ekibin tamamı çok iyi performans gösteriyor.

Tüm bu detaylar yükselen menajerler içerisinde yer almasını da sağlıyor. Esat Kaba sektördeki yerini sağlam çalışmalarla belirliyor.

Müzik prodüksiyonu, konser, festival ve daha fazla organizasyon işlerini büyük ustalıkla yürüten ekip uyum içinde çalışmalarını sürdürüyor. Belediyeler ve bakanlıkların da prodüksiyon işlerine imza atan ekip sanatçı menajeri olarak da harika işler çıkartmayı sürdürüyor. Bir organizasyonun şüphesiz ki başarılı olabilmesi için de en gerekli temel unsur uyum içinde çalışabiliyor olmasıdır. Nitelikli uzman bir kadro ve trendleri yakından yakalayan iş bilen kişiler çalışmalarını başarıya ulaştıracaktır.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

× Whatsapp