Düğün Sanatçı Organizasyonu Nasıl Planlanır?

Düğün organizasyonlarının vazgeçilmez unsuru müziktir. Planladığınız düğün nerede olursa olsun,  ister bir restoranda, ister otelde, kalabalık ya da sakin bir davet hazırlıyor olun davetinize uygun müzisyenlerle eğlenceyi daha da artırmanız mümkün. Düğün günü programınızda misafirlerinizin tüm gece eğlenmesini sağlayacak kadar iyi bir müzik istiyorsanız bu noktada konunun uzmanlarına danışmak size fayda sağlayacaktır.

Öncelikle ne tür bir müzik istediğinize karar vermeniz organizasyon kısmının başlangıcında iyi olacaktır. Düğünde canlı müzik tercih edecekseniz eğer popüler sanatçılar, yerel sanatçılar, orkestra ve müzik grupları arasından bir seçim yapmalı ya da birden fazla seçeneği birlikte düşünmelisiniz. Bu noktada belirlediğiniz bütçe dâhilinde organizasyon firmaları ile görüşmeleriniz olması süreci daha da kolay ilerletecektir. Karar verme aşamasında çalıştığınız organizasyon şirketinden yardım almak sizin için faydalı olacaktır.

Seçeneklerden biri olan düğün orkestraları genellikle en az 4 kişinin olduğu ekiplerden oluşmaktadır. Orkestra dendiğinde aklınıza sadece klasik düğün müzikleri gelebilir ancak latin, pop, jazz gibi farklı müzik türlerinde performans sergileyen ekiplerle de anlaşabilirsiniz. Diğer seçenekler olan popüler sanatçılar, yerel sanatçılar ve müzik grupları arasında da tercih yaparken zorlanabilirsiniz. Bu seçenekler arasında tercih yaparken çalıştığınız firma ile karar vermeniz daha kolay olacaktır. Müzik grupları arasında latin orkestrası, fasıl ekibi gibi seçenekler de olacaktır. Bu noktada karar verirken düşündüğünüz sanatçıların geçmiş düğün organizasyonlarındaki sahnelerini incelemeniz karar vermeniz açısından fikir sağlayacaktır.

 

Canlı müzik gibi bir düşünceniz yoksa sizin için DJ performansı daha uygun olacaktır. Düşüncenize ve konseptinize uygun müzik türlerinde hizmet veren DJ’ler ile konuklarınızın eğlenmesini sağlayabilirsiniz. Hem yerli hem de yabancı müziklerden oluşan çalma listesiyle DJ performansı sizin için uygun bir seçenek olabilir. Geniş müzik arşiviyle düğün esnasında istediğiniz parçayı da talep edebilirsiniz.

Düğün etkinliğiniz için bir ekiple anlaşırsanız repertuvarları konusunda bilgi alabilirsiniz. Tabii ki bu hususta düğüne giriş müziğinin önemi çok fazladır. Düğün giriş müziği ne olacak, düğünün hangi aşamasında hangi şarkılar çalacak? Öncelikle bu soruların cevabı düğün organizasyonunuzu göz alıcı hale gelecektir.  Yöresel adetlerden kopmak istemediğiniz bir düğün organizasyonu hayal ediyorsanız, düğününüzde bir davul şovu fikrini değerlendirebilirsiniz.

Sanatçı ekipleri genellikle minimum 8 kişiden oluşmaktadır. Siz de istediğiniz müzik türündeki sanatçılar için ekip sayısı hakkında bilgi alabilirsiniz. Özellikle mekânı da göz önünde bulundurarak bir tercih yapmalısınız. Eğer bir balo salonunda düğün yapıyorsanız daha büyük bir orkestra ile çalışabilirken bir kır düğünü veya sahil düğünü planlıyorsanız daha küçük orkestra ile çalışmanız yeterli olabilir.

 

Bir düğün organizasyonu düşünüyor ve fikir aşamasında destek istiyorsanız bize ulaşabilirsiniz. Paradise Production olarak sizlere destek olmayı çok isteriz. Bizlere +90 532 438 07 55 numaralı hattan ulaşabilirsiniz.

Düğüne çağırmayı düşünebileceğiniz sanatçılar ile ilgili yazdığımız blog yazımızı da inceleyebilirsiniz. İşte Düğününüze Çağırabileceğiniz Sanatçılar!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

× Whatsapp