Arif Susam

Arif Susam Kimdir?

 

Arif Susam 1956 yılında Elazığ’da doğmuştur. Türk taverna müziği sanatçısı olarak şarkılarını söylemesinin yanı sıra askerlik için gitmiş olduğu Yeniköy Orduevi’nde orkestra şefliği de yapmıştır. 8 yıl boyunca klasik batı müziği eğitimi almıştır. Batı müziğini Türkçe ile sentezleyen Arif Susam’ın taverna müzik kültürü birçok kişi tarafından sevilir ve bir ekol olarak piyasaya giriş yaptığı düşünülmüştür. Albümlerinin neredeyse tamamı canlı olarak sahne kaydıdır ve canlı performans havasını dinleyicilerine yansıtır. Şarkılarının arasında konuşması ile ünlü olan Arif Susam, Emirgan Köşem Restaurant’ta 14 yıl aralıksız olarak sahne almıştır.

İstanbul Konservatuvarı Klasik Batı müziği eğitimi almıştır. Askerliğini İstanbul Yeniköy Orduevi’nde orkestra şefi olarak tamamlayan Arif Susam, 1982 yılında Tarabya’da sahne almaya başlamıştır. 1984’te ilk albümü olan Efsane Aşk’ı piyasaya sürmüştür. Ayrıca Cengiz Kurtoğlu’yla birlikte Şahin Özer plakçılığın ilk sanatçılarındandır. 1986 yılında çıkarmış olduğu Tavernada Yıldönümü adlı kaseti Türkiye’de 1,5 milyonun üzerinde bir satışa ulaşmıştır. Bu büyük satış oranıyla birlikte, Arif Susam sanatçılık kariyerinde altın yıllarını o dönemlerde yaşamıştır. Arif Susam Emirgan Köşem Restaurant’ta aralıksız 14 yıl sahne almasının ardından 5 yıl kadar Kumkapı Kordon Restaurant’ta sahne almıştır.

Arif Susam, 1984 yılında çıkarmış olduğu ilk albümle beraber Türk taverna müziğinin öncülerinden biri olarak tanınmaktadır. Günümüze kadar toplamda 19 albümü bulunan sanatçının beş adet rol aldığı film de bulunmaktadır.

 

Arif Susam Konser Fiyatları

 

Arif Susam, taverna müziği sanatçısı olmasından dolayı vermiş olduğu konserler restaurant tipi yerlerde bulunmaktadır. Arif Susam’ın sahne aldığı mekan ve fiyat bilgileri zaman zaman değişkenlik göstermekle birlikte, sahne aldığı yerlerden fiyatlarla ilgili detaylı bilgiyi edinebilirsiniz.

 

Arif Susam’ın Menajeri Kimdir?

Türk taverna müziğinin sevilen ismi Arif Susam’ın menajeri konser, sahne alacağı yer gibi detaylar için teklif ve bilgileri sunmaktadır. Arif Susam’ın menajerine Paradise Production aracılığıyla ulaşabilirsiniz. Konser ve etkinliklerine ulaşmak için ulaşmak için sosyal medya hesaplarını takip edebilirsiniz. Ayrıca Paradise Production aracılığı ile Arif Susam’ın menajerine ulaşabilir ve sahne alması, programı ve müsaitlik durumuyla ilgili detaylı bilgileri alabilirsiniz.

× Whatsapp